Pamokos rengimas gyvūnų tema. Kūrybinė anglų kalbos pamoka tema: „Mūsų mėgstamiausi gyvūnai
Marina Kožinskaja
Anglų kalbos pamoka tema „Gyvūnai“
Anglų kalbos pamoka vyresniųjų grupėje
Tema" Gyvūnai"(« Gyvūnai» )
Tikslai: žodyno ir leksikos-gramatinių struktūrų įvedimas pagal tema "Gyvūnai"
Užduotys:
Supažindinti su nauju žodynu ir leksika-gramatinėmis struktūromis pagal tema "Gyvūnai"
Pirminis naujo žodyno ir leksikos-gramatinių struktūrų kūrimas ir įtvirtinimas pagal tema "Gyvūnai": pelė, lokys, varlė, šuo, kiškis, tai...;
Klausykite ir pradėkite mokytis dainos „Pelytė“;
Formuoti teigiamą požiūrį į užsieniečius kalba.
Įranga: nešiojamas kompiuteris, minkšti žaislai - Kenny meškiukas, šuo, kiškis, varlė, pelė, maketas - sūris, pelės, šuns, varlės, meškos, kiškio, fermos nuotraukos; lipdukai ūkio gyvūnai; spalvinimo puslapiai gyvūnai; garso įrašai dainas: „Sveiki“, „Mažoji pelytė“, „Viso gero!“.
Pamokos eiga:
1. Organizacinis momentas
B. Paprašykite vaikų sudaryti ratą ir atsisėsti kėdės:
Stovėti ratu,
Dabar sėsk į ratą,
Vienas du trys!
IN: Sveiki! Pasisveikink su Kenny. Kenny: „Sveiki, džiaugiuosi tave matydamas“. Dainuojame dainą „Labas“.
2. Įvadas į siužetą klases
IN: Kenny nori sužinoti, kaip tau sekasi? Kenny: "Kaip tu?" Kaip mes reaguojame į klausimas: "Kaip laikaisi?"
IN: "Man viskas gerai, ačiū" (Kenny užduoda klausimą kiekvienam vaikui)
3. Naujo žodyno ir leksikos-gramatinių konstrukcijų įvedimas ir pradinis tobulinimas pagal tema "Gyvūnai": pelė, lokys, varlė, šuo, kiškis, tai…
IN: Šiandien pas mus lankosi svečiai. Atspėkime juos!
IN: Gyvena audinėje,
kramto pluteles.
Trumpos kojos;
bijo kačių. (Pelė)
Įjungta Anglų pelė – pelė. (Rodo paveikslėlį) Pakartok paskui mane – pelė.
IN: Miško savininkas pabunda pavasarį, o žiemą miega apsnigtoje trobelėje pūgos kaukimo metu. (Turėti) Turėti. Pakartok paskui mane – meška.
IN: Vasarą tu ją rasi pelkėje. Žalia varlė. Kas čia? (Varlė) Varlė.
IN: Sumurmėjo gyvoji pilis, gulėjo skersai durų. Du medaliai ant krūtinės. Geriau neikite į namus! (Šuo)Šuo.
IN: Mažas, baltas, šokinėti-šokti per mišką, kišti-baksti per sniegą. (zuikis) Kiškis.
IN: Žaiskime žaidimą „Perduok žodį“. Mokytojas perduoda paveikslėlius ratu, vaikai pakaitomis skambina Angliški gyvūnų pavadinimai.
IN: Atėjo laikas žaidimui „Ko trūksta?
Vaikai užmerkia akis, o mokytojas išima vieną žaislą. Tada vaikai atmerkia akis ir atspėja, kuris žaislas paslėptas. Pagrindinė sąlyga – įvardinti gyvūnas angliškai.
IN: Žiūrėk! Tai laimingas ūkis. Išsiųskime naujus draugus į linksmą ūkį. Mokytojas priklijuoja plakatą su ūkio paveikslu gyvūnai, kurios buvo tiriamos šiuo metu klasė tuo pačiu jis sako žodžius: „Sveiki, aš esu pelė! Labas labas labas! Sveiki, esu šuo ir pan. Pažiūrėk į ūkį. Kas tai? Tai lokys (kiškis, šuo, pelė, varlė).
4. Kūno kultūra
IN: Pažaiskime žaidimą maža pelė. Tai sūris. (Tai sūris) Vienas iš jūsų yra pelė. Pelė sėdi ratu priešais sūrį ir užsimerkia. Tas, kurį paliečiu ranka, slepia sūrį. Pelė atmerkia akis ir bando atspėti, kas turi sūrį.
5. Dainos „Pelytė“ mokymasis
IN: Klausykite „Pelės dainelės“
Pelytė, maža pelytė,
Juokinga maža pelytė, juokinga pelytė!
Mažos rankytės, mažos pėdutės (iškelkite rankas, pajudinkite pirštus)
Pelytė labai miela! (atmerkti ir užmerkti akis)
Pelytė, maža pelytė.
IN: Kartok paskui mane. (Pakartokite frazes po mokytojo)
IN: Dar kartą klausykite „Pelytės dainelės“.
6. Pirminis naujo žodyno konsolidavimas pagal tema "Gyvūnai": pelė, lokys, varlė, šuo, kiškis
IN: Nupieškime šias nuotraukas.
IN: Parodyk man rankas. Parodyk man kojas. (Rodo rankas, kojas gyvūnai)
7. Apibendrinimas
IN: Vaikinai, su kuo gyvūnai ar tu siandien susitikai? Vaikinai, laikas mums atsisveikinti su Kenny.
Dainuokime dainą „Sudie!
Iki pasimatymo,
Tema. Afrikos gyvūnai. Integruota pamoka.
Tikslai ir siekiai:
Švietimas:
Plėsti vaikų žinias apie Afrikos gyvūnus; patikslinti, praturtinti ir aktyvinti žodyną tam tikra tema; tinkamų gyvūnų pavadinimų apibrėžimų parinkimo praktika; taisyklingai būdvardžių sutarimu su daiktavardžiais lytyje, skaičiumi, raide; tobulinti būdvardžių sudarymo iš daiktavardžių įgūdžius; įtvirtinti gebėjimą įforminti savo mintis sakiniu.
Švietimas:
Lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką;
lavinti erdvinę orientaciją;
plėtoti emocinę kalbos pusę;
Švietimas:
Ugdykite draugišką požiūrį į kitus.
Įranga: multimedijos įranga; pristatymas „Karštų šalių gyvūnai“, ekranas, karštų šalių gyvūnų žaislai, dalomoji medžiaga.
Pamokos eiga
Vaikai įeina į biurą skambant muzikai ir atsisėda. („Vaikai, neikite pasivaikščioti po Afriką“)
Nuotaika
psichologė: – Ko palinkėtumėte, jei turėtumėte burtų lazdelę?
Tikėtini vaikų atsakymai - Norėčiau naujų batų. Norėčiau šuns ir pan.
psichologė: - Norėčiau į Afriką pamatyti įvairių gyvūnų, kas yra su manimi? Kviečiame jus į kelionę: – Kaip pateksime į Afriką?
psichologas: - Mums padės 3 dalykai: mūsų turtinga vaizduotė, kompiuterio draugas ir linksma daina.
Užmerksime akis ir eisime kartu (jie vaikšto susikibę rankomis, klausydami Raudonkepuraitės dainelės ištraukos.)
Logopedas: – Štai mes Afrikoje (2 skaidrė). Čia yra daug įvairių gyvūnų (3 skaidrė) Pasakykite, ką atpažįstate (siluetai, garsas ir pėdsakai, vaikas imituoja vieną iš gyvūnų)
Žodyno darbas
Dabar turime pasirinkti kiekvienam gyvūnui tinkantį apibrėžimą (kiekvieno gyvūno apibrėžimai pateikiami lentoje atskirai).
– Atpažinau dryžuotą zebrą, ilgakaklę žirafą, greitąjį gepardą, storakojį dramblį ir kt.
Logopedas: – Ką žinote apie šiuos gyvūnus?
- Žinau, kad dramblio nosis vadinama kamienu. Dramblys kamienu skina nuo medžių lapus ir vaisius, semia vandenį ir susitvarko sau dušą.
– Žinau, kad žirafa yra aukščiausias gyvūnas planetoje.
– Žinau, kad gepardas yra greičiausias gyvūnas planetoje ir pan.
„Dramblio“ pratimas, skirtas integruoti du pusrutulius (pratimas iš smegenų gimnastikos komplekso) (4 skaidrė).
Psichologas: - Vaikai, pabandykime pavaizduoti Afrikos dramblio veršelį! (pratimas „dramblys“)
Psichologas: - Jis labai smalsus, pažiūrėkime apie jį (animacinis filmas apie smalsų dramblio jauniklį)
Logopedas: – Ar norėtumėte sužinoti ką nors įdomaus apie Afrikos gyvūnus?
Plėsti savo akiratį. Klausimai.
1. Kodėl zebras turi juosteles? (5 skaidrė)
Psichologas: – Kai plėšrūnas pasiveja zebrą, prieš akis blykčioja juostelės, sukeliančios skausmą. Dažnai plėšrūnas atsisako persekioti.
2. Ar gyvūnai valosi dantis? (6 skaidrė).
Logopedas: – Yra toks keistas faktas, kad maži paukščiai padeda krokodilams ir begemotams valytis dantis. Jie be baimės siekia maisto gabalėlių ir mažų akmenėlių. Kurie įstrigo tarp dantų dideliam gyvūnui.
3. Kodėl dramblys turi storas kojas? (7 skaidrė).
Psichologas: - Kad neįkristų į smėlį ir purviną rezervuarų dugną.
4. Kodėl dramblys turi tokias dideles ausis? (8 skaidrė).
Logopedas: - Dramblys savo ausis naudoja kaip ventiliatorių, taip pat varo įkyrius vabzdžius.
Erdvinė orientacija.
Psichologas: Vaikai, kas atsirado kelyje? (9 skaidrė)
– Kelyje pasirodė vėžlys
Mūsų laukia visa vėžlių šeima, beveik tokia pati, kaip ir mūsų eilėraštyje (skaidrėje). (pasirinkite vaikus, kurie bus kuo)
Mažasis vėžlys turi kaulinius marškinius.
Nėra nieko stipresnio už marškinius, net jei juos dėvi šimtą metų.
Šiuos marškinius pasiuvome savo mažajam vėžliukui
Sveika-mama, palinkėk-tėtis, palinkėk-moteris, palinkėk-senelis. (vaikas pasakoja)
Psichologas: – Išsiaiškinkime, kas mama, kas tėtis, kur senelis ir močiutė? (statyba ir pertvarka atliekama pagal kalbos instrukcijas) (10 skaidrė).
– Viršutiniame kairiajame kampe mama, apatiniame dešiniajame – senelis ir t.t.
Dabar pabandykime atsistoti ant kilimėlio taip, kaip išsidėstę mūsų vėžlių šeimos nariai. Kas stovės ten, kur vėžlys... - centre ir t.t.
Vėžlio aplikacija
Psichologas: Dabar mes su jumis pasiūsime savo vėžliui marškinius ir išsiųsime į smėlėtą Afrikos salą pailsėti po palme.
Suskirstykime į dvi grupes: - pirmoji - kuria geometrinių figūrų ornamentą ant vėžlio kiauto,
- įvardykite kokias figūras naudosime (1 eilė - stačiakampis, 2 eilė - kvadratas, 3 eilė - trikampis viršus - puslankis.
Antroji komanda salai surenka palmę – iš keturkampių – kamieną (pradedant nuo didžiausio iki mažiausio). Palmių šakeles renkame ratu nuo kamieno centro, pradedant ilgiausia ir baigiant trumpiausia.
Psichologas: Tai yra mūsų bendra nuotrauka – tai nuotrauka kaip suvenyras iš mūsų kelionės į Afriką, ji pateks į jūsų klasę.
Psichologas: - Vaikai, kas atsirado kelyje? (11 skaidrė)
- ant tako pasirodė beždžionė.
– Ji kviečia mus žaisti.
Pirštų žaidimas „Išdykusios beždžionės“ (E. Chistyakova)
Laukinėse džiunglėse proskynoje išdykusios beždžionės (šokinėja ratu, rankos išskėstomis delnais)
Jie šokinėja, griūva, lipa į medžių kamienus,
Jie meta bananus ir siūbuoja ant uodegos. (kiekvienam žodžio veiksmui mes sulenkiame vieną pirštą ant abiejų rankų)
Tai beždžionės, kurios linksminasi proskynoje. (ploja rankomis)
Muzikinis žaidimas „Žirafa turi dėmių“ (Zeleznovų muzika)
Logopedas: - Vaikai, vėl kažkas skuba pas mus (12 skaidrė).
– Prie mūsų veržiasi zebras.
Logopedė: kokia ji liūdna. Faktas yra tas, kad susirgo gyvūnų jaunikliai (13 skaidrė). Pasakykite jiems, kas jiems skauda.
– Liūto jaunikliui skauda letena. Kupranugariui skauda nosį. Žirafos kūdikiui skauda kaklą ir pan.
Logopedas: – Kas gali padėti vaikams?
– Gydytojas Aibolitas gali padėti vaikams.
– Gydytojas Aibolitas vaišina sultimis. Kaip vadinamas šis gydymo metodas? (sulčių terapija) Papasakokite, kokias sultis naudoja gydytojas. Aibolitas išgydė gyvulius.
Žodžio formavimas:
. apelsinas, bananas, ananasas, citrina, obuolys, kriauše.
– Daktaras Aibolitas citrinos sultimis išgydė liūto jauniklį, apelsinų-bananų sultimis – žirafos jauniklį, daugiavaisių sultimis – kupranugarį ir kt.
Darnios kalbos ugdymas
Logopedas: - Vaikai, pažiūrėkite į žirafą (14 skaidrė). Manau, kad jį kažkas glumina. Jis negali suprasti sakinio įrašų. Padėkime jam
(vaikai iš iškirptų dalių sudaro sakinį ir stovi prie skaičių 1-5, perskaito gautą eilėraštį)
Žirafa turi ilgą kaklą – gali žaisti krepšinį!
Begemotas plaukia upe kaip didelis laivas!
Labai malonus kūdikis – mūsų mieloji beždžionė!
Jis didelis ir stiprus – tai Afrikos pilkasis dramblys!
Būk maloni papūga, rašyk draugystę
Psichologė: – Kokia smagi mūsų kelionė, kiek įdomių gyvūnų susipažinome ir su kuriais susidraugavome.
– Kokia buvo mūsų gyvūnų nuotaika pamokos metu?
- linksmas, liūdnas, susimąstęs...
- Kokia tavo nuotaika dabar?
- juokinga, gera...
Psichologas: – Dovanokime savo gerą nuotaiką visiems planetos žmonėms
(pratimas: trinti rankas, sutelkti energiją ir mesti į kosmosą..)
Namų darbai
Logopedas: Ant atvirukų turite užsirašyti – surašykite visus Afrikos gyvūnus, kuriuos sutikote pamokoje. (15 skaidrė)
Vaikai atlieka „Mūzų“ dainą apie draugystę. I. Galimova, žodžiai iš Volžanino
Logopedas: - Mums laikas namo.
Tai mums vėl padės linksma daina (daina „Chunga-changa“).
Integruota pamoka 5 klasėje skirta sutrikusio intelekto ir regos negalią turintiems vaikams. Tai pamokų serijos ta tema rezultatas. Pamokoje pateikiamos užduotys ir pratimai, kurie ne tik lavina skirtingus vaikų kalbos ir psichikos aspektus, bet ir formuoja mokinį kaip asmenybę kaip visumą.
TECHNOLOGIJOS PAMOKŲ ŽEMĖLAPIS
PILNAS VARDAS. mokytojai - Petruseva Natalija Nikolaevna, I kategorijos biologijos mokytoja
Klasė - 5
Pamokos tema –"Gyvūnai. Pirmuonys".
taikinys | formuoti žinias apie vienaląsčių gyvūnų (protozojų) struktūrinius ypatumus ir gyvybines funkcijas |
Tipas, pamokos tipas | naujų žinių atradimas. |
Planuojami dalyko rezultatai | studentasišmoks įvardyti vienaląsčių gyvūnų struktūrinius ypatumus ir gyvybines funkcijas; pavadinkite pirmuonių kūno dalis; palyginti vienaląsčius augalų, bakterijų ir gyvūnų karalystės atstovus;žinosiu pirmuonių atstovų ir pateikia pavyzdžių. |
Planuojami asmeniniai rezultatai | Bus suformuota motyvacija įgyti naujų žinių ir toliau studijuoti gamtos mokslus; smalsumas ir susidomėjimas dalyko studijomis, moralinis ir etinis medžiagos turinio vertinimas; draugiškas požiūris į kito žmogaus nuomonę; komunikacinės kompetencijos bendraujant ir bendradarbiaujant su bendraamžiais. |
Meta dalyko universali mokymosi veikla (UMA) | Reguliavimo – išmoks dirbti su siūloma papildoma informacija, atlikti užduotis pagal tikslą, atsakyti į klausimus; išsikelti ugdomąją užduotį, pagrįstą to, kas jau žinoma ir kas dar nežinoma, koreliacija, adekvačiai suvokti mokytojo ir bendraamžių savo darbo vertinimą. Kognityvinis – išmoks nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius tiriamų reiškinių diapazone; ieškoti ir parinkti reikalingos informacijos šaltinius, sisteminti informaciją;turės galimybę mokytis orientuotis į galimą mokymosi užduoties sprendimo būdų įvairovę, taikyti darbo su informacija būdus. Bendravimas – išmoks dalyvauti grupiniame darbe, bendraudami naudotis mandagumo taisyklėmis;turės galimybę mokytis priimti kitokią nuomonę ir poziciją, konstruoti partneriui suprantamus teiginius, tinkamai naudoti žodinio bendravimo priemones komunikacinių problemų sprendimui,bus taikomas tarpasmeninio bendravimo, teisingo dialogo ir diskusijos įgūdžiai ir patirtis. |
Naudojamos technologijos | sveikatos priežiūra, probleminis mokymasis, vystomasis mokymasis. |
Mokymo formos ir metodai | Formos: priekinė, individuali, grupinė. Metodai: žodinis (pokalbis, dialogas), vaizdinis (darbas su brėžiniais, diagramomis), praktinis (schemų braižymas, informacijos paieška), dedukcinis (analizė, žinių pritaikymas, apibendrinimas). |
Sąvokos, terminai | vienaląsčiai, pirmuonys, ameba, blakstienas, žalioji euglena |
Įranga | vadovėlis, papildoma informacinė medžiaga(1 PRIEDAS), multimedijos įranga, pristatymas.(2 PRIEDAS) |
Švietimo ištekliai | 1. Vadovėlis A.A. Pleshakov, NI Sonin Biology. Įvadas į biologiją 5 klasė Moscow Bustard 2016 |
Pamokos etapas ir tikslas | Studentų veikla | UUD susidarymas |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1. Org. momentas. Mokytojo tikslas: - vaikų sveikinimas; - požiūris į darbą: emocinis, psichologinis - žurnalo įrašas. | 1 SKAIDRĖ Sveikiname studentus: - Laba diena Patikrinkite, ar viską paruošėte pamokai, nes šiandien mūsų pamokai prireiks ir tušinukų, ir pieštukų. Organizuoti moksleivių dėmesį: Kas šiandien pasiruošęs atsakyti „5“? | Jie ruošiasi pamokai, tikrina, ar yra tušinukų ir vadovėlių. Tie, kurie pasiruošę atsakyti „5“, pakelia rankas. | Asmeninis: suvokti žinių svarbą žmogui ir jas priimti; turėti norą mokytis; parodyti susidomėjimą studijuojamu dalyku ir suprasti jo svarbą. Kognityvinis: Mokytojai klauso. Reguliavimo: demonstruoti pasirengimą pamokai, paruošti darbo vietą pamokai. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2. Bazinių žinių atnaujinimas. Mokytojo tikslas: patikrinti ir įvertinti ankstesnėse pamokose studijuotos medžiagos įsisavinimo laipsnį ir jais remiantis atnaujinti pagrindines žinias | Prisiminkime, kas yra „sistematika“ ir „sisteminė kategorija“? Kodėl žmogus visus gyvus organizmus suskirstė į grupes? (Kad būtų lengviau mokytis) Kuri iš mūsų tirtų sisteminių kategorijų yra didžiausia? (Karalystės) Kokias karalystes mes jau studijavome? (Virusai, bakterijos, augalai) | Išklausykite mokytojo klausimus, atsakykite į klausimus, išklausykite bendraklasių atsakymus, komentuokite arba pataisykite. | Kognityvinis: nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius tam tikrame reiškinių diapazone. Reguliavimo: analizuoti klasiokų atsakymus, lyginti, formuluoti teiginius, kurie būtų logiškai struktūruoti ir suprantami bendraklasiams bei mokytojui, mokėti klausytis pagal užsibrėžtą tikslą. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3. Darbo organizavimas grupėse su vienalaikiu tarpusavio patikrinimu. Mokytojo tikslas: sukurti prielaidą formuoti pamokos problemą | Ant stalų yra tiriamų karalystės atstovų, įskaitant vienaląsčius gyvūnus, atvaizdai. Visi atstovai turi būti suskirstyti į 3 jau ištirtas karalystes ir grupę „Mes nežinome“. Lenta:
| Grupėse atlieka užduotis, platina gyvų organizmų brėžinius, komentuoja savo pasirinkimą. Atlikti abipusį patikrinimą ir abipusį vertinimą. | Bendravimas: dirbti grupėse (keistis nuomonėmis, išmokti suprasti partnerio poziciją, įskaitant ir kitokią nei jo paties), išsakyti savo požiūrį, užmegzti dialogą, keistis nuomonėmis. Asmeninis: realizuoti savo galimybes mokantis; geba adekvačiai argumentuoti savo sėkmės ar nesėkmės mokymosi priežastis, sėkmę susiejant su pastangomis ir sunkiu darbu. Reguliavimo: naršyti naudojant korteles; kontroliuoti ugdomąją veiklą, pastebėti padarytas klaidas; suprasti valdymo taisyklę ir sėkmingai ją panaudoti sprendžiant mokymosi užduotį. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4. Pamokos tikslų ir problemų nustatymas. Motyvacija mokinių mokymosi veiklai. Mokytojo tikslas: suformuluoti pamokos temą ar problemą. | Ką matome „suskirstę“ visus savo organizmus į Karalystės grupes? (Mokytojas teigia, kad susiformavo gyvų organizmų grupė, kurią mums buvo sunku priskirti vienai iš trijų tirtų karalysčių) Kodėl negalime priskirti šių gyvų organizmų priklausančių Bakterijų karalystei? (Visi šie „nežinomi“ organizmai turi ląstelių struktūrą) Kodėl negalime šių gyvų organizmų priskirti grybų karalystei? (Visi šie „nežinomi“ organizmai turi branduolį) Kodėl negalime šių gyvų organizmų priskirti augalų karalystei? (Visi šie „nežinomi“ organizmai neturi chloroplastų) Kas tie paslaptingi nepažįstamieji? Jie priklauso mįslėje aptariamai organizmų grupei. (Mokytojas užduoda mįslę) 2 SKAIDRĖ Jie šnypščia ir peša (Lana Lukanova) Taigi, mūsų paslaptingi nepažįstamieji yra tarp gyvūnų, apie kuriuos šiandien pradedame kalbėti. (Įrašyta pirmoji temos dalis - „Gyvūnai“) - Kodėl jums buvo sunku atpažinti šiuos gyvūnus? (Ekrane yra Fauna - gyvūnų pasaulio deivės vaizdas) - Pažiūrėkite į senovės graikų deivę Fauną, ką matome šalia jos? Taip, būtent taip esame įpratę matyti gyvūnus, susidedančius iš daugybės ląstelių. Tačiau pasirodo, kad yra ir gyvūnų, kurie susideda tik iš vienos ląstelės – tai vienaląsčiai gyvūnai. Vaizdo įrašo fragmento žiūrėjimas (vienaląsčiai organizmai) Taigi, apie kokius konkrečius gyvūnus šiandien kalbėsime? (Apie vienaląsčius gyvūnus). (Rašoma antroji temos dalis - „Paprasčiausias“) Taigi, ką mes turime išsiaiškinti pagal savo temą, koks yra pamokos tikslas? 3 SKAIDRĖ - pamokos tikslas: Kokias struktūrines savybes ir gyvenimo būdą turėtų turėti gyvūnai, susidedantys tik iš vienos ląstelės? 4 SKAIDRĖ Daugiau nei prieš 300 metų, 1675 m., olandų gamtininkas Antonie van Leeuwenhoekas mikroskopu tyrinėjo jį supantį pasaulį. Paėmęs iš statinės stovintį vandenį, pamatė joje judančius organizmus. Leeuwenhoekas labai nustebo ir pavadino juos pačiais nereikšmingiausiais gyvūnėliais. Vėliau mokslininkai jiems suteikė pirmuonių pavadinimą. 5 SKAIDRĖ gyvūnų karalystė P/C Vienaląstė P/C Daugialąstė (protozojai) (Pavyzdžiai…………………..) (Pavyzdžiai…………………) | Jie išklauso mokytojo klausimus, atsako į klausimus, samprotauja, išklauso bendraklasių atsakymus, juos komentuoja ar taiso. Jie pateikia atsakymą į mįslę. Suformuluokite pamokos temą, pamokos problemą, kurią jie dirbs. Padedant mokytojui, jie sudaro diagramą ir užrašo daugialąsčių gyvūnų pavyzdžius. | Kognityvinis: nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius tiriamų reiškinių diapazone, sisteminti informaciją, sutelkti dėmesį į galimą ugdymo problemos sprendimo būdų įvairovę, taikyti darbo su informacija būdus. Reguliavimo: jie kelia ugdymo problemą, pagrįstą to, kas jau žinoma ir kas dar nežinoma, koreliacija. Asmeninis: prasmės formavimas, motyvacija ir domėjimasis naujomis žiniomis. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. Naujos medžiagos mokymasis Mokytojo tikslas: užtikrinti mokinių suvokimą, supratimą ir pradinį studijuojamos medžiagos įsitvirtinimą; skatinti mokinių įsisavinimą metodų, kurie atvedė prie tam tikros išvados (apibendrinimo); sudaryti esmines ir organizacines sąlygas studentams įsisavinti tiriamos medžiagos atkūrimo būdus. | Kiekviena mokinių pora gauna informacinę dalomąją medžiagą darbui pamokoje su pagrindinių pamokos sąvokų apibrėžimais, vaizdais šia tema ir lentelę užpildyti. (1 PRIEDAS) Darbo su programa organizavimas. Mokytojo pasakojimas vienu metu, edukacinio vaizdo įrašo demonstravimas šia tema. 6 SKAIDRĖ. SUVESTINĖ LENTELĖ
| Jie dirba poromis su programa ir vadovėliu, klauso mokytojo, žiūri vaizdo klipus. Užpildykite lentelę patys, į diagramą įveskite pirmuonių pavyzdžius. | Reguliavimo: analizuoti objektus, siekiant nustatyti požymius; priežasties ir pasekmės santykių užmezgimas; informacijos analizė ir sintezė; semantinis skaitymas; tekstinė (savarankiška informacijos paieška) ir iliustracinė (darbas su nuotraukomis, brėžiniais); gebėjimas struktūrizuoti žinias žodžiu raštu. Komunikacinis: dalyvauti darbe grupėse, bendraudami taikyti mandagumo taisykles, priimti kitokią nuomonę ir poziciją, konstruoti partneriui suprantamus teiginius, tinkamai naudoti žodinio bendravimo priemones bendravimo problemoms spręsti, taikyti tarpasmeninio bendravimo įgūdžius ir patirtį. bendrauti, vesti teisingą dialogą ir diskutuoti. Asmeninis: adekvačios ugdomosios veiklos motyvacijos formavimas, įskaitant ugdomuosius ir pažintinius motyvus; orientacija į moralinius bendradarbiavimo standartus ir jų įgyvendinimą; gebėjimas kontroliuoti ir vertinti savo veiksmus. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. Pirminė asimiliacija, žinių įsisavinimo ir įtvirtinimo kontrolė. Mokytojo tikslas: nustatyti to, kas buvo išmokta, teisingumą ir sąmoningumą; nustatyti studijuojamos medžiagos spragas; ištaisyti nustatytas spragas; užtikrinti, kad mokiniai atmintyje išliktų žinias ir veiksmų metodus, reikalingus savarankiškam darbui su šia medžiaga; užtikrinti šios medžiagos supratimo lygio ir supratimo gilumo padidėjimą. | 7 SKAIDRĖ Taigi grįžkime prie problemos, kurią sprendžiame šios dienos pamokoje. (Pamokos tikslas: Kokias struktūrines savybes ir gyvenimo būdą turėtų turėti gyvūnai, susidedantys tik iš vienos ląstelės?) Ar išsiaiškinome vienaląsčių organizmų struktūrines ypatybes? Patikrinkim, ką supratai. 8 SKAIDRĖ A. Apklausa žodžiu. Kas bendro tarp visų šių organizmų? (viena ląstelė, branduolys, citoplazma, membrana – kas yra bet kurioje ląstelėje ir susitraukianti vakuolė) Kodėl vienaląsčiams organizmams reikalingos susitraukiančios vakuolės? Kaip juda blakstiena šlepetė? Koks vienaląstis organizmas juda naudodamas pseudopodus? Ką žalioji euglena naudoja judėti? Kūno kultūros minutė: Rodome, kaip juda ameba, blakstienas ir euglena. Kokiam pirmuoniui atsiveria burna? Koks pirmuonis gali turėti burną bet kur? Ar pirmuonys kvėpuoja? (Taip) Kaip? (visas kūno paviršius) Kuris vienaląstis organizmas turi šviesai jautrią akį? Padarykite išvadą: kaip struktūriniai bruožai yra susiję su pirmuonių gyvenimo būdu? Ar galime sakyti, kad paprasčiausi nepriklausomi Karalystės organizmai yra gyvūnai? Pagal kokius ženklus? (Vienaląstis organizmas, būdamas savarankiškas ir nepriklausomas objektas, atlieka tas pačias funkcijas kaip ir daugialąstis: maitinasi, juda, dauginasi. Jo ląstelė yra „visų amatų kėbulas“ ir daro viską, ką daro specialūs organai pas kitus gyvūnus. ) Grįžkime prie pirmosios lentelės lentoje „Padalijimas į karalystes“. Neatmetame visų tirtų organizmų požymių, darome išvadą, kad... SKAIDRĖ 9. Apibendrinimo išvados formavimas. ...Pirmuonys sujungia ląstelės ir savarankiško gyvo organizmo, priklausančio Gyvūnų karalystei, savybes. Vartome užrašą „? (Nežinome)“, kitoje pusėje „Gyvūnai“ 10 SKAIDRĖ Ar buvo pasiektas tikslas, kuris buvo užsibrėžtas pamokos pradžioje? (Taip) Biologinės užduotys: 1. Yra žinoma, kad euglena šviesoje minta medžiagomis, susidariusiomis chloroplastuose. Ar Euglena mirs tamsoje? 2. Vieno blakstiena – šlepetės – palikuonys per metus gali pasiekti 75x10 108 individus. Kalbant apie tūrį, toks skaičius blakstienų užimtų visą sferą, kurios skersmuo būtų atstumas nuo Žemės iki Saulės. Kodėl gamtoje taip neatsitinka? | Reguliavimo: savęs patikrinimas, abipusis išbandymas, mokinių vertinimas, išryškinimas ir suvokimas to, kas jau išmokta ir ko dar reikia išmokti; valinga savireguliacija; informacijos analizė ir sintezė; priežasties ir pasekmės santykių užmezgimas; Asmeninis: semantinis skaitymas; savarankiškas darbas su vadovėliu; orientacija į kūrybiškumą; gebėjimas bendradarbiauti, suvokti savo veiksmus; savigarba Komunikacinis: adekvačiai naudoti žodinio bendravimo priemones bendravimo problemoms spręsti, taikyti tarpasmeninio bendravimo, korektiško dialogo ir diskusijos įgūdžius ir patirtį. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. Informacija apie namų darbus, nurodymai kaip juos atlikti Mokytojo tikslas: užtikrinti, kad mokiniai suprastų namų darbų tikslą, turinį ir metodus | Išmokite užrašus savo sąsiuvinyje. Parengti pranešimus tema „Pirmuonių svarba gamtoje ir žmogaus gyvenime“ | Reguliavimo: savarankiškas darbas su vadovėliu; semantinis skaitymas; informacijos analizė ir sintezė; priežasties-pasekmės ryšių nustatymas, gebėjimas struktūrizuoti žinias žodžiu. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Refleksija (pamokos apibendrinimas) Mokytojo tikslas: užtikrinti mokinių emocinės būsenos refleksiją, motyvaciją veiklai ir bendravimui su mokytoju bei klasės draugais; užtikrinti savireguliacijos ir bendradarbiavimo principų įsisavinimą. | Mokinių sutelkimas apmąstyti savo emocinę būseną ir elgesį, motyvaciją savo veiklai. Mūsų pamoka artėja prie logiškos pabaigos. Kokių naujų žinių atradome? Ar per pamoką jautėtės patogiai? Kokį balą įvertintum sau už pamoką? |
Peržiūrėkite dokumento turinį
1 PRIEDAS.
1 UŽDUOTIS a) Perskaitykite tekstą apie paprastąją amebą.
Ameba yra laisvai gyvenantis mikroskopinis gyvūnas. Jį galima rasti mažuose sekliuose tvenkiniuose su purvinu dugnu. Amebos kūnas siekia 0,1–0,5 mm dydžio. Ląstelės viduje yra branduolys ir citoplazma Amebos kūno forma nuolat keičiasi dėl skilties formos citoplazmos iškyšų, vadinamų pseudopodijomis (psepododais), kurios susidaro skirtingose jos dalyse. Šios laikinos struktūros skirtos maistui perkelti ir užfiksuoti. Nepaisant savo primityvios struktūros, ameba yra visiškai nepriklausomas organizmas. Jo maistas susideda iš dumblių, žvynelių ir blakstienų. Kai ameba yra arti potencialaus grobio, jos citoplazma sudaro keletą pseudopodų, kurie supa auką. Virškinimo sultys išskiriamos iš grobį supančios citoplazmos. Susidaro virškinimo vakuolė. Suvirškinus ištirpusį maistą, nesuvirškinti likučiai išmetami.
2 UŽDUOTIS a) Perskaitykite tekstą apie šlepetės blakstienas.
Blakstiena šlepetė – stovinčių vandens telkinių, kuriuose daug pūvančių organinių medžiagų, gyventojas. Jis turi pailgą 0,1–0,3 mm ilgio kūną, kurio forma yra pastovi. Visas blakstienos kūnas yra padengtas išilginėmis daugybės trumpų blakstienų eilėmis, kurių pagalba batas plūduriuoja buku galu į priekį. Blakstienos šlepetės skiriasi nuo kitų pirmuonių savo tarpląstelinės struktūros sudėtingumu. Jo citoplazmoje yra du branduoliai (didelis ir mažas Mityba). Arčiau priekinio blakstienos kūno galo yra nuolatinė įduba – burnos piltuvas, vedantis į ryklę. Griovelio blakstienos nuolat dirba, sukurdamos vandens srautą. Vanduo susirenka ir į burną atneša pagrindinį batų maistą – bakterijas. Per ryklę bakterijos patenka į blakstienos organizmą. Aplink juos esančioje citoplazmoje susidaro virškinimo vakuolė. Maisto virškinimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas bate vyksta taip pat, kaip ir ameboje. Nesuvirškinti likučiai išmetami pro skylę, vadinamą milteliais.
b) Užpildykite lentelę ir pirmuonio ženklus pažymėkite „+“ ir „-“.
3 UŽDUOTIS a) Perskaitykite tekstą apie žaliąją eugleną.
Žalioji euglena yra neįprastas padaras. Euglena gyvena gėlo vandens telkiniuose, kuriuose gausu ištirpusių organinių junginių. Euglenos kūnas pailgas, apie 0,05 mm ilgio. Jo priekinis galas bukas, užpakalinis smailus. Euglena neturi ląstelės sienelės. Išorinis citoplazmos sluoksnis yra tankus, jis sudaro membraną aplink euglenos kūną. Euglenos kūno priekiniame gale yra žiogelis, kuriuo ji juda. Šviesai jautri akis yra jos citoplazmoje. Euglenos mityba. Euglena citoplazmoje yra apie 20 chloroplastų, kurie suteikia jai žalią spalvą. Chloroplastuose yra chlorofilo. Šviesoje euglena maitinasi kaip augalas – vykstant fotosintezei. Tamsoje pasisavina jau paruoštas organines medžiagas, susidarančias irstant įvairiems negyviems organizmams.
b) Užpildykite lentelę ir pirmuonių ženklus pažymėkite „+“ ir „-“.
Lentelė „Pirmuonių panašumai ir skirtumai“
№ p/p | Organoidai | Pirmuonys |
||
Paprastoji ameba | Euglena žalia | Blakstienos šlepetės |
||
Lukštas | ||||
Citoplazma | ||||
Pseudopodiumas | ||||
Cilia | ||||
Virškinimo trakto vakuolė | ||||
Sutraukiamoji vakuolė | ||||
Oralinis atidarymas | ||||
Porošica | ||||
Chloroplastai | ||||
Šviesai jautrus akutė | ||||
Atvira pamokos santrauka
anglų kalba
suteikta 3 "A" klasėje
1-osios kvalifikacijos mokytojas
Pamokos tikslas: Kalbinės medžiagos tema „Apsipirkimas“ sisteminimas
Asmeninis UUD: pagarba asmeniui ir jo orumui; draugiškas požiūris į kitus.
Reguliuojantis UUD: jau išmokto išryškinimas ir realizavimas; gebėjimas sutelkti jėgas ir energiją.
Kognityvinis UUD: informacijos paieška; loginio samprotavimo konstravimas; mokyti paieškos skaitymo pagrindų.
Komunikacinis UUD: klausimų uždavimas; valdyti savo partnerio elgesį.
Pamokos tipas:bendros metodinės orientacijos pamoka, (pamoka - konsolidacija)
Per užsiėmimus.
aš . Mobilizuojanti pamokos pradžia.
1) Pasisveikinimas.
Labas rytas, mokiniai! Malonu matyti tave! Kas šiandien nėra? Kokia šiandien data? Kokia savaitės diena šiandien? Koks šiandien oras?
2) Fonetinis pratimas.
Šiandien turime įdomią diskusijų temą. Bet aš norėčiau pradėti mūsų pamoką eilėraščiu. Pabandykite išmokti šį eilėraštį mintinai. ( projektorius)
Vienas vienas vienas-
Maži šunys bėgioja.
Du, du, du -
Katės tave mato.
Trys, trys, trys -
Paukščiai ant medžio.
Keturi, keturi, keturi -
Žiurkės ant grindų.
3) Perduokite pamokos temą ir tikslus.
Manau, dabar jūs žinote eilėraštį. Tai padės jums atsakyti į mano klausimą. Apie ką šiandien kalbėsime?
Tu teisus. Kalbėsime apie gyvūnus.
Šiandien taip pat plauksime žinių vandenyne. Pamokos pabaigoje aplankysite salą. Kokia sala? Tai bus staigmena.
4) Kalbos pratimai.
Aplankome pirmąją salą. Tai įdomi sala.
Savo klasės draugams užduosite įvairius klausimus. Naudokite pavyzdys. (projektorius)
II . Pagrindinis pamokos etapas.
1. Žodinės kalbos įgūdžių ugdymas.
Atėjo laikas aplankyti protingą salą. ( projektorius )Čia pamatysite įvairių gyvūnų. Pasakykite mums, ką jie gali ir ko negali. Nr.2 78psl. Prašau perskaityti pavyzdį.
2. Skaitymo įgūdžių tobulinimas.
Pakalbėkime apie dar vieną gyvūną. Perskaitysime tekstą apie Chucklesą. Nr.3 79 psl. Dabar atsakyk į klausimus. Jums yra dar viena užduotis. Žodžiai iš teksto sumaišyti. Sudėkite juos tinkama tvarka. Kiekviename sakinyje yra vienas papildomas žodis.
Dalomoji medžiaga.
1) yra labai gražus, mielas.
2) Kikena, vardas, ji, jo, yra.
3) taip pat gali, jis, šokti, skraidyti.
4) yra, jis, devyni, vienuolika.
3. Dinaminė pauzė.
(projektorius)
Manau, kad tu pavargęs. Pats laikas aplankyti šokių salą.
Pingvinų šokis
4. Gramatinių įgūdžių tobulinimas.
Darbas grupėse.
Eikime į draugišką salą. Dirbsite grupėse. Užduosiu tau mįsles, bet sakiniai sumaišyti. Sudėkite juos tinkama tvarka.
1) turi, Ji, ilga, turi, nosį.
didelis, yra, tai.
Jis gyvena Afrikoje.
Tai pilka, riebi ir yra.
2) Tai, žalia, yra.
gali, šokinėti, tai.
yra, ne, tai, didelis.
turi, Turi, turi, akis, dideles.
3) ne, tai, pelėms, patinka.
patinka, It, pienas.
Tai, juoda, yra balta arba raudona.
yra, gražu, tai.
5. Rašybos įgūdžių tobulinimas.
Turiu tau kryžiažodį. Aš jums parodysiu gyvūnų nuotraukas, o jūs juos pavadinsite. Tada parašyk juos čia.
III Paskutinis pamokos etapas.
1. Pamokos apibendrinimas.
Šiandien sunkiai dirbote. Dėkojame už jūsų darbą. Tai mūsų vandenynas. Pasirinkite salą, kurioje lankėtės šioje pamokoje. Ant šių popieriaus lapų užrašykite savo pavardę ir padėkite juos čia.
2. Namų darbų žinutė.
p. 87 ex. 5